Полнач за батерии XR 10.8V-18V Li-Ion 4A

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

4,990 ден

Има Залиха

Опис

Полначот може да се користи за 10,8V, 14,4V и 18V XR Li-Ion лизгачки батерии од DEWALT, полни со 4A. Полначот полни батерија од 2Ah за 30 минути.

Дијагностичкиот систем со LED индикатор го покажува статусот на полнење: наполнето, полнењето е во тек, проблем со напојувањето и батеријата е премногу топла или премногу ладна.

Интелигентниот полнач ја регулира струјата на полнење според типот на батеријата за да го максимизира животниот век на батеријата.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 0.635 кг
Димензии(пакет) 1 × 1 × 1 cm
Платформа

Бренд