Ренде-струг 710W 82mm

Категорија SKU: BEW712-QS

 

5.790,00 ден

На залиха

Опис

BLACK+DECKER Ренде-струг 710W 82mm

Ова ренде го олеснува извршувањето на сите видови столарски задачи, како што се измазнување, израмнување, вдлабнување и закосување.
Адаптерот за вшмукување ја одржува вашата работна околина чиста, додека компактната големина и удобното држење го прават ова ренде лесно за употреба, дури и во тесни простори.

Повеќе карактеристики:

Длабочина на сечење од 2mm за отстранување на повеќе материјал со едно поминување.
0,1 мм прилагодување на длабочината на сечење за поголема флексибилност и прецизност.
Повратни сечила со карбидни рабови за подолг век на траење и подобра завршница.
Максимална длабочина на вдлабнатина од 11 mm.
V жлеб за обликување на рабовите.
Комбинирана рачка за водење и прилагодување на длабочината на сечење.
Ширина на сечење од 82 mm.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 3,16 кг
Димензии (пакет) 35 × 21 × 16,2 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048810958