Стабилна кружна пила 1300W 260mm со маса

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

74,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1300 W
Дијаметар на диск 260 mm
Прифат на пилата 30 mm
Број на вртежи 2750 rpm
Аголно наклонување на пилата 48 °
Аголна ротација на пилата 50 °
Сечење при 90°/45° ( В x Ш ) 130 x 50 mm
Сечење при 90°/90° ( В x Ш ) 125 x 55 mm
Сечење при 90°/90° ( В x Ш ) 140 x 40 mm
Сечење при 45°/90° ( В x Ш ) 90 x 55 mm
Сечење при 45°/90° ( В x Ш ) 100 x 48 mm
Сечење при 45°/45° ( В x Ш ) 90 x 20 mm
Максимална длабина на пресек 50 mm
Длабочина на сечење при 90° mm
Длабочина на сечење при 45° mm
Димензии на масата mm
Отсекување од десно 175 mm
Отсекување од лево 60 mm
Тежина 20 Kg
Длабина 590 mm
Должина 490 mm
Висина 620 mm
EAN: 5011402291762 SKU: DW711-QS Категорија:

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 24.48 кг
Димензии(пакет) 59.5 × 52.8 × 44 cm
Платформа

Бренд