Фритеза 2100W 3L

4.490,00 ден

На залиха

Опис

BLACK&DECKER Фритеза 2100 W

Овој моќен апарат за пржење ќе ви овозможи да приготвите различни видови храна брзо, лесно и чисто. Со капацитетот од 3 литри може да испржите до 800 g компири за 4-6 лица.

Многу е лесен за употреба и ви овозможува да ја регулирате температурата за да ја прилагодите на видот на храната, а исто така и да го контролирате целиот процес на готвење благодарение на неговиот транспарентен отвор.

Може целосно да се демонтира за чистење без напор, а неговата тава и корпа може да се мијат во машина за садови.

Со оваа фритеза ќе можете да ја изберете температурата што одговара на храната што треба да се готви, од 130ºC до 190ºC.

Вклучува филтер за спречување на непријатни мириси.

Тело од нерѓосувачки челик со висока цврстина и со завршна обработка против отпечатоци.

Должина на кабел 82 cm

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 3,21 кг
Димензии (пакет) 43 × 23 × 26,50 cm
Платформа

Бренд

EAN: 8432406730045