12VБатерија 5Ah Li-Ion

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

5,490 ден

Нема Залиха

Опис

DeWalt DCB126 е батерија од 12V и 5Ah дизајнирана да биде компактибилна со големиот опсег алатки на DeWalt 12V.

Подобрената термичка технологија овозможува батеријата со 6 ќелии да не загрева за време на работење на тешки апликации што ја прави подобра од постоечките батерии со 3 ќелии од 12V. Секоја батерија има индикатор за ниво на полнење преку кој може да видите колку капацитет останува во батеријата.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 0.45 кг
Димензии(пакет) 10.5 × 9 × 7.4 cm
Платформа

Бренд