12V Кружна пила 140x20mm без опрема

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

17,999 ден 20,599 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 12 V
Капацитет на батерија / Ah
Дијаметар на пилата 140 mm
Прифат на пилата 20 mm
Број на вртежи 3600 rpm
Аголно сечење до 50 °
Длабочина на сечење при 90° 47 mm
Длабочина на сечење при 90° со шини / mm
Длабочина на сечење при 45° 33 mm
Длабочина на сечење при 45° со шини / mm
Тежина 2.2 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 292 mm
Висина 155 mm

Опис

Кружна пила со напон од 12V и дијаметар на пила 140mm, доаѓа без опрема.

Моќен мотор без четкици што овозможува поголема издржливост и зголемено работно време. Издржлив дизајн со лиена алуминиумска основа за повторливи и прецизни сечења. Променливо прилагодување на аголот на сечење до 50°. Поседува прекинувач со можност за заклучување и електронска моторна сопирачка за дополнителна контрола и безбедност при работа. Дополнителна рачка за посигурно ракување со две раце. Вентилаторот за прашина ја чисти прашината и остатоците од сечениот материјал, а вграденото LED светло овозможува подобрена видливост на работната површина.