12V Аголен ударен одвртувач 3/8-1/4 75Nm без опрема

16.390,00 ден

На залиха

Опис

DEWALT – 12V Аголен ударен одвртувач 3/8-1/4 75Nm без опрема

Моторот без четкички обезбедува максимален вртежен момент од 75 Nm при брзина без оптоварување од 0-450 вртежи во минута. Максимална мултифункционалност – алатката поддржува и приклучоци од 3/8″, 1/4″ и има држач за 1/4″ шестоаголни битови, како и функција за ротација напред/назад, што овозможува ефикасна работа во тесни простори.
Ергономски дизајн и водечки перформанси на пазарот.
LED светло за да подобра видливост.

Брзина без оптоварување (RPM) 450
Максимален вртежен момент [Метрички] 75 Nm
Должина на производот [Метрички] 305 mm

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 1,23 кг
Димензии (пакет) 8,5 × 36 × 7 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048789629