18/12V Мултиволт ласер 3×360 зелен сноп 35m TSTAK

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

49,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

 

Класа на ласер 2
Прецизност на 10m +/-3mm /10m
Прецизност на работен опсег / mm
Број на ласерски снопови 3
Поставеност на сноповите 360 °
Видливост во внатрешни простории 35 m
Работен опсег со детектор до 50 m
Ниво на самонивелирање 4 °
Наклон по X и Y оска / °
Приклучок на трипод 1/4
Напојување тип 2Ah батерија
Тежина 4,552 Kg
Должина 436 mm
Висина 350 mm
EAN: 5054905288563 SKU: DCE089D1G18-QW Категории: ,

Опис

Првиот линиски ласер компатибилен со 18V и 12V XR батериите на Dewalt. Исто така, како новина доаѓа и уникатното фино подесување кое им овозможува на корисниците брзо и прецизно да ги прилагодат вертикалните снопови што додава на прецизност и продуктивност. Доаѓа со зелен сноп за подобра видливост, прецизност од +/- 3 mm на 10 метри и заштитен рејтинг IP54. Гумено и заштитено куќиште кое ви овозможува употреба и во најтешките услови и околини за работа. Има вграден трепкачки режим на работа за мануелна употреба. Пулсирачки режим за можност на детекција со соодветен детектор кој не е вклучен во пакувањето на производот. Опција за заклучување на ласерот за заштита при транспорт. Индикатор за наполнетост на батеријата.

Доаѓа во TSTAK куфер со батерија од 18V и 2Ah капацитет, универзален полнач, држач со магнет и плочка за таргетирање.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.55 кг
Димензии(пакет) 43.6 × 35 × 18 cm
Платформа

,

Бренд

Може да ве интересира…