18/54V Аголна брусилка 125mm FVA 6Ah

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

37,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18/54 V
Капацитет на батерија 6 Ah
Дијаметар на диск 125 mm
Навој на вретено M14
Број на вртежи 9000 rpm
Тежина 1.8 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина / mm
Висина / mm
Ширина / mm
EAN: 5035048738856 SKU: DCG409T1-QW Категории: ,

Опис

Алатите на Dewalt со FlexVolt Advantage опремата имаат надградени електронски модули и компоненти кои овозможуваат дополнителна моќност на моторот. Поседуваат целосна компактибилност со 18V XR батерии и сите XR 54V FLEXVOLT батерии. Предност на оваа брусалка е што може да ги користи FLEXVOLT батериите и притоа ја зголемува ствојата моќност за до 70% во зависност од батеријата која ја користите.
Има компактен дизајн кој преку обликуваната задна и странична рачка му овозможува на корисникот зголемен стисок и удобност. Заштитните мрежести штитници за прашина нудат дополнителна заштита од прашина и контаминација на моторот. Овој модел содржи заштитни компоненти како кочницата пртоив повратен удар Kickback Brake како и електронска кочница E-CLUTCH систем за дополнителна безбедност на корисникот. Исто така има вградена заштита од преоптоварување која детектира превисока температура на алатот и прекинува со работа додека не се олади на соодветна температура. Придобивка е и мекиот електронски старт.

Доаѓа со 1 X FLEXVOLT 54V батерија со 6Ah капацитет, универзален брз полнач, TSTAK куфер, странична рачка која може да се користи во 2 позиции, 125mm штитник и клуч за затегање на дискот.

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 6.123 кг
Димензии(пакет) 44.2 × 33.6 × 16.2 cm
Платформа

,

Технологија

Бренд

Може да ве интересира…