18/54V Реципрочна пила FVA TSTAK без опрема

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

24,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18/54 V
Капацитет на батерија / Ah
Движења во минута 0-3000 spm
Висина на движење 28.6 mm
Аголно сечење до / °
Сечење во дрво до 300 mm
Сечење во метал до 130 mm
Сечење во PVC до 160 mm
Сечење на обоени метали до / mm
Тежина 3.5 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 440 mm
Висина 160 mm
Ширина / mm
EAN: 5035048739549 SKU: DCS386NT-XJ Категории: ,

Опис

Алатите на Dewalt со FlexVolt Advantage опремата имаат надградени електронски модули и компоненти кои овозможуваат дополнителна моќност на моторот. Поседуваат целосна компактибилност со 18V XR батерии и сите XR 54V FLEXVOLT батерии. Предност на оваа реципрочна пила е што може да ги користи FLEXVOLT батериите и притоа ја зголемува ствојата моќност за до 70% во зависност од батеријата која ја користите.

Мотор без четкици за продолжено работно време, доверливост и издржливост. Реципрочната пила има интелигентен активирач со променлива брзина и прекинувач за заклучување. Стегач на сечилото без клуч кој овозможува менување без дополнителни алати. Поседува интегрирана LED светилка која овозможува подобрена видливост на работното место и ергономска рачка со гумена обвивка која обезбедува врвна удобност на корисникот при користење.

Доаѓа во TSTAK куфер,  без батерија и полнач (NT – модел).

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 6.741 кг
Димензии(пакет) 43.5 × 33 × 30 cm
Платформа

,

Технологија

Бренд

Може да ве интересира…