18V Аголна брусилка 125mm со регулација на брзина, без опрема

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

21,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија / Ah
Дијаметар на диск 125 mm
Навој на вретено M14
Број на вртежи 9000 rpm
Регулирање на брзина да
Тежина 1.81 Kg
Должина / mm
Висина / mm
Ширина / mm
EAN: 5035048791493 SKU: DCG416VSN-XJ Категории: ,

Опис

Алатки од серијата XR 18V ​​направени со технологија FLEXVOLT ADVANTAGE, работат со батерии од сериите XR 18V ​​и FLEXVOLT 54V.
Нов, поефикасен мотор од серијата BL51 LR.
Електронски мек старт кој обезбедува непречено стартување и подобра контрола на брусилката.
Електронска сопирачка која брзо го запира дискот по отпуштање на прекинувачот.
Електронски систем против повратен удар доколку сечилото се заглави во материјалот.
Заштитата од прегревањето со исклучување на брусилката додека моторот не се излади доволно.
Заштитена со мрежа која го ограничуваат вшмукувањето на прав во моторот.
Страничната рачка против вибрации во 2 позиции за поголема удобност и контрола.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 2.8 кг
Димензии(пакет) 34.5 × 16.5 × 15.0 cm
Платформа

,

Технологија

Бренд