18V Аголна брусилка 125mm 2x5Ah со држач за прицврстување

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

36,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 5 Ah
Дијаметар на диск 125 mm
Навој на вретено M14
Број на вртежи 9000 rpm
Тежина 1.74 Kg
Тежина со батерија 2.36 Kg
Должина 310 mm
Висина / mm
Ширина / mm
EAN: 5035048797433 SKU: DCG406P2LRT-QW Категории: ,

Опис

АГОЛНА БРУСИЛКА 18 V
Оваа брусилка е опремена со држач кој овозможува прицврстување на алатот со јаже долго до 2 m , помагајќи да се заштити алатот од паѓање и оштетување при работа на височина.
Содржи заштитни компоненти како кочница пртоив повратен удар Kickback Brake како и електронска кочница за дополнителна безбедност на корисникот.
Оваа верзија доаѓа со 2 батерии од 5 Ah и полнач, спакувана во цврст транспортен куфер од серијата TSТАК.

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 6.3 кг
Димензии(пакет) 43.9 × 33.2 × 16.2 cm
Платформа

Бренд

Може да ве интересира…