18V Верижна пила 30cm V20

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

14,990 ден 19,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 4 Ah
Должина на нож 30 cm
Резервоар за уље 230 ml
Брзина на движење на ланец 7.7 m/s
Тежина 3.86 Kg
Должина 690 mm
Висина 290 mm

 

Опис

Оваа батериска верижна пила е дел од новата платформа на STANLEY® FATMAX® V20. Платформата опфаќа широка програма на алати наманети за вашата работилница, домот или градината. Со подобрена батериска технологија и SAMSUNG ќелии, вашите V20 алати се секогаш подговени за акција.

Оваа пила има меч од 30cm и движење на ланецот од 7,7m/s што придонесува за ефикасно сечење. Интегрираната кочница го сопира ланецот за помалку од 1 секунда што додава на вашата безбедност при работењето. Ланецот се затега и ослободува без дополнителни алати. Доаѓа со интегрирана закачалка за безбедно складирање која е воедно и компатибилна со STANLEY® Track wall системот за адаптабилно складирање на сите ваши STANLEY алати во вашата работилница или гаража.

Доаѓа со батерија V20 so 18V напон и капацитет од 4Ah како и брз полнач.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 6.492 кг
Димензии(пакет) 69.2 × 23.6 × 28.9 cm
Платформа

Бренд

Може да ве интересира…