18V Вибрациска дупчалка/одвртувач 2×2.5Ah, куфер

7,990 ден 13,490 ден

BCD003ME2K-QW

Има Залиха

Напон 18 V
Капацитет на батерија 2.5 Ah
Механички брзини 2
Максимален вртежен момент 45 Nm
Број на вртежи 0-360/0-1400 rpm
Број на удари 21.000 bpm
Макс. дупчење во бетон 10 mm
Макс. дупчење во дрво 25 mm
Макс. дупчење во метал 10 mm
Капацитет на стезна глава 10 mm
Тежина / Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина / mm
Висина / mm
Ширина / mm

Вибрациска дупчалка/одвртувач со напон од 18V. Доаѓа во куфер со 2×2.5Ah батерии и полнач како и метален футер.

Идеален за секакво дупчење и навртување во дрво, метал и пластика и опција чекан за дупчење во ѕид и бетон. Има 2 брзини, 11 позиции кои обезбедуваат прецизна контрола и прекинувач преку кој се регулира брзината. Брзо и едноставно менување на батеријата која држи до 80% во текот на 90 дена без користење, нема потреба да се полни пред секоја употреба. Ергономски дизајн и мека рачка против лизгање која обезбедува удобно користење и LED светло кое ја осветлува работната површина.