18V Вибр. дупчалка/одвртувач 2×1.5Ah V20

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

9,690 ден 12,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 1.5 Ah
Механички брзини 2
Максимален вртежен момент 50 Nm
Број на вртежи 0-350/1500 rpm
Број на удари 25500 bpm
Макс. дупчење во бетон 13 mm
Макс. дупчење во дрво 35 mm
Макс. дупчење во метал 13 mm
Капацитет на стезна глава 13 mm
Тежина 1.2 Kg
Тежина со батерија 1.57 Kg
Должина 210 mm
Висина 230 mm
Ширина 78 mm

Опис

Вибрациона дупчалка/одвртувач со напон 18V. Доаѓа во торба со 2×1.5Ah батерии и полнач.

Моќен мотор со 2 брзини за оптимален пренос на моќност за работа со навртување или дупчење, со максимален вртежен момент до 50Nm. Променлива брзина до 1500 вртежи во минута за оптимално прилагодување на материјалот и дијаметарот на дупчење. Механизам на удар со максимална стапка на удар од 25500bpm за брз напредок при дупчење во ѕид, бетон и цигла.

Индикатор на батеријата кој го означува статусот на полнење на батеријата. Компактна конструкција и ергономски дизајн со голема гумена облога кои овозможуваат зголемена удобност при работа. Поседува интегрирана LED светилка со време на осветлување од 20 секунди по запирање на моторот која овозможува подобрена видливост на работното место.

Дупчалката/одвртувачот е дел од новата генерација батерии Stanley Fatmax V20.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 3.189 кг
Димензии(пакет) 27 × 16 × 23 cm
Платформа

Бренд

Може да ве интересира…