18V Вибр. дупчалка/одвртувач 2x5Ah Brushless

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

26,990 ден 30,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 5 Ah
Механички брзини 2
Максимален вртежен момент 90 Nm
Број на вртежи 0-2000 rpm
Број на удари 0-34000 bpm
Макс. дупчење во бетон 13 mm
Макс. дупчење во дрво 55 mm
Макс. дупчење во метал 13 mm
Капацитет на стезна глава 1.5-13 mm
Тежина 1.34 Kg

 

 

EAN: 5035048750063 SKU: DCD805P2T-QW Категории: ,

Опис

Вибрациона дупчалка/одвртувач со напон 18V и максимален вртежен момент 90Nm. Доаѓа со куфер, полнач и 2×5Ah батерии.

Мотор без четкици со вртежен момент од 90Nm кој ја прави вибрационата дупчалка најмоќна во својата категорија, а притоа ергономскиот дизајн од само 177mm должина обезбедува максимални перформанси во ограничени средини. Дупчалката има 2 брзини и 15 позиции на јачина за максимална контрола при работа за дупчење и прицврстување.

Поседува интегрирана LED светилка која овозможува подобрена видливост во темни и затворени простории.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.2 кг
Димензии(пакет) 44 × 35 × 17.7 cm
Платформа

Бренд