18V Дупчалка/одвртувач 2x5Ah Brushless

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

29,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 5 Ah
Механички брзини 2
Максимален вртежен момент 90 Nm
Број на вртежи 2000 rpm
Број на удари / bpm
Макс. дупчење во бетон / mm
Макс. дупчење во дрво 55 mm
Макс. дупчење во метал 13 mm
Капацитет на стезна глава 1.5-13 mm
Тежина 0.9 Kg
Тежина со батерија 1.28 Kg
EAN: 5035048749968 SKU: DCD800P2T-QW Категории: ,

Опис

Дупчалка/одвртувач со напон 18V и максимален вртежен момент 90Nm. Доаѓа во куфер со полнач и 2x5Ah батерии.

Мотор без четкици со вртежен момент од 90Nm кој ја прави дупчалката најмоќна во својата категорија, а притоа ергономскиот дизајн од само 164mm должина обезбедува максимални перформанси во ограничени средини. Дупчалката има 2 брзини и 15 позиции на јачина за максимална контрола во сите примени за дупчење и прицврстување.

Поседува интегрирана LED светилка која овозможува подобрена видливост на работното место.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.8 кг
Димензии(пакет) 43 × 35 × 12 cm
Платформа

Бренд