18V Комбиниран чекан SDS-Plus 1.4J 2x2Ah

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

25,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 2 Ah
Ударна енергија 1.4 J
Број на вртежи 0-1060 rpm
Број на удари 0-4980 bpm
Макс. дупчење во бетон 16 mm
Макс. дупчење со круна / mm
Макс. дупчење во дрво 16 mm
Макс. дупчење во метал 10 mm
Прифат на стезна глава SDS+ /
Тежина 1.8 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 283 mm
Висина 176 mm
Ширина 73 mm
EAN: 5035048735718 SKU: DCH172D2-QW Категории: ,

Опис

Комбиниран чекај со напон 18V и ударна енергија 1.4J. Доаѓа во куфер со 2x2Ah батерии и полнач.

Мотор без четкици кој овозможува зголемено време на работа и намалено одржување. Со ударна енергија од 1.4J, 1060 rpm вртежи во минута и 4980bpm удари во минута овој чекан е идеален за дупчење во бетон, тула и ѕид од 4mm до 16mm.

Поседува интегрирана LED светилка со одложено време на осветлување по запирање на моторот која овозможува подобрена видливост на работното место.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.71 кг
Димензии(пакет) 44 × 35 × 12.4 cm
Платформа

Бренд