18V Комбиниран чекан SDS-Plus 2J 2x4Ah V20

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

23,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 4 Ah
Ударна енергија 2 J
Број на вртежи 1500 rpm
Број на удари 5500 bpm
Макс. дупчење во бетон 30 mm
Макс. дупчење со круна / mm
Макс. дупчење во дрво 40 mm
Макс. дупчење во метал 13 mm
Прифат на стезна глава SDS-Plus
Тежина 2.3 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина / mm
Висина / mm
Ширина / mm
EAN: 5035048728536 SKU: SFMCH900M22-QW Категории: ,

Опис

Комбиниран чекан со напон 18V и прифат на стезна глава SDS-Plus. Доаѓа во куфер со 2x4Ah батерии и полнач.

Моќен мотор без четкици што овозможува зголемено време на работа и максимален работен век на чеканот. Комбинираниот чекан има опција дупчење за дрво, метал, пластика, опција дупчење со удар за камен, тула, бетон и опција само удар за работа со длета. Овозможува брз напредок на дупчењето благодарение на оптимално поставениот електропневматски механизам на чекан. Ергономски дизајн со обемна гумена облога и мала тежина за работа без напор. Поседува LED индикатор на батеријата кој го означува статусот на полнење на батеријата.

Комбинираниот чекан е дел од новата генерација батерии Stanley Fatmax V20.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 6.5 кг
Димензии(пакет) 44.4 × 16.4 × 33.1 cm
Платформа

Бренд