18V Компактна брусилка 76mm, 125mm диск, без опрема

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

16,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија / Ah
Дијаметар на диск 125 mm
Длабочина на сечење 22 mm
Број на вртежи 20000 rpm
Тежина 0.8 Kg
Тежина со батерија / Kg
EAN: 5035048747759 SKU: DCS438N-XJ Категории: ,

Опис

Компактна брусилка со напон 18V и дијаметар на диск 125mm. Доаѓа без опрема.

Моќен мотор без четкици кој обезбедува продолжена издржливост и висока ефикасност. Најдобра во својата класа со максимална длабочина на сечење од 22mm. Насоката на сечилото напред/назад овозможува брзи и едноставни промени во правецот на сечилото, дозволувајќи му на корисникот да ги пренасочува искрите при работа во доверливи области.

Брусалката поседува штитник кој се прилагодува брзо без дополнителни алатки, за максимална безбедност на корисникот при одредени апликации. Компактен и ергономски дизајн со вградено LED светло за осветлување на работната површина при работа во темни и затворени работни места.

 

 

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 1.546 кг
Димензии(пакет) 1 × 1 × 1 cm
Платформа

Бренд