18V Реципрочна пила 2x2Ah V20

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

11,990 ден 15,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 2 Ah
Движења во минута 0-3000 spm
Висина на движење 25,4 mm
Аголно сечење до °
Сечење во дрво до mm
Сечење во метал до mm
Сечење во PVC до mm
Сечење на обоени метали до mm
Тежина 1.7 Kg
Тежина со батерија Kg
Должина 370 mm
Висина 195 mm
Ширина 75 mm
EAN: 5035048724118 SKU: SFMCS300D2K-QW Категории: ,

Опис

Овој алат е дел од новата платформа на STANLEY® FATMAX® V20. Платформата опфаќа широка програма на алати наманети за вашата работилница, домот или градината. Со подобрена батериска технологија и SAMSUNG ќелии, вашите V20 алати се секогаш подговени за акција.

Моќниот и ефикасен мотор дава до 3,000 движења во минута за брзо и лесно сечење. Електронската контрола на брзина овозможува максимална контрола при различни апликации со различни типови на материјали. Приборот се менува без потреба од дополнителен алат.

Доаѓа со две батерии V20 со напон од 18V и капацитет од 2Ah, брз полнач и куфер.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.853 кг
Димензии(пакет) 42.6 × 12.8 × 32 cm
Бренд

Платформа