18V Ударен одвртувач 1/2 2x5Ah 406/610Nm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

31,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 5 Ah
Механички брзини 3
Максимален вртежен момент 406 Nm
Број на вртежи 0-2500 rpm
Број на удари 3550 bpm
Прифат на алат 1/2
Максимална големина на штраф М20
Тежина 1.1 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 125 mm
Висина / mm
EAN: 5035048743836 SKU: DCF922P2T-QW Категории: ,

Опис

Ударен одвртувач со напон од 18V и прифат 1/2″. Доаѓа во куфер со полнач и 2x5Ah батерии.

Целосно нов 18V компактен XR одвртувач со моќен мотор без четкици и ладење со вентилатор, постигнувајќи вртежен момент од 406Nm, а првите удари до 610Nm. Има 3550bpm удари во минута и 3 можни брзини во распон од 0-2500rpm. Ергономска гумена рачка и прекинувач за поголема удобност и максимална контрола при работење.

Поседува интегрирана светло бела LED диода за подобрена видливост и компактен дизајн кој со своите димензии од 125мм должина и 1,1кг тежина овозможува лесен пристап до тешко достапни области за работа.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.566 кг
Димензии(пакет) 44 × 35 × 12 cm
Платформа

Бренд