18V Ударен одвртувач 1/2 2x5Ah 813/1152Nm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

39,990 ден 43,790 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 5 Ah
Механички брзини 3
Максимален вртежен момент 812 Nm
Број на вртежи 0-2000 rpm
Број на удари 3250 bpm
Прифат на алат 1/2
Максимална големина на штраф М24
Тежина 2.22 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 175 mm
Висина / mm
EAN: 5035048743669 SKU: DCF892P2T-QW Категории: ,

Опис

Ударен одвртувач со напон од 18V и прифат 1/2″. Доаѓа во куфер со полнач и 2x5Ah батерии.

Целосно нов 18V компактен XR одвртувач со моќен мотор без четкици и ладење со вентилатор, постигнувајќи вртежен момент од 812Nm, а првите удари до 1152Nm. Има 3250bpm удари во минута и 3 можни брзини 0-600 / 1200 / 2000rpm. Ергономска гумена рачка и прекинувач за поголема удобност и максимална контрола при работење.

Поседува интегрирана светло бела LED диода за подобрена видливост и компактен дизајн кој со своите димензии од 175мм должина и 2,2кг тежина овозможува лесен пристап до тешко достапни области за работа.

Дополнителни Информации

Тежина 6.07 кг
Димензии 44 × 33.5 × 16 cm
Платформа

Бренд