18V Ударен одвртувач 1/4 1xPOWERSTACK 192Nm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

17,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 1.7 Ah
Механички брзини 1
Максимален вртежен момент 192 Nm
Број на вртежи 3200 rpm
Број на удари 4200 bpm
Прифат на алат 1/4
Макс. големина на штраф 16 M
Тежина 0.9 Kg
Тежина со батерија 1.2 Kg
Должина 130 mm
EAN: 5035048788318 SKU: DCF840E1T-XJ Категории: ,

Опис

Ударен одвртувач со напон 18V и прифат од 1/4″. Доаѓа во куфер со 1×1.7Ah POWERSTACK батерија.

Моќен ударен одвртувач со мотор без четкици кој нуди максималне вртежен момент од 192Nm. Компактна конструкција од 130мм должина совршена за тесни места и широк опсег на апликации во градежни, индустриски и автомобилски области на работа.

Поседува интегрирана LED светилка која овозможува подобрена видливост во темни и затворени простории.

Зошто POWERSTACK:

Добивате 50% повеќе енергија** со 25% помали димензии и 12% помала маса. Оваа батерија обезбедува
двапати подолг век на траење** од стандардните цилиндрични батериски ќелии и е компатибилна со сите
18V XR алати и полначи. Создадена е со спцијално обликувана основа обложена со гума која не може да го
оштети материјалот со кој работите. Искористете ги предностите на нашата најлесна и најмоќна батерија** со
50% поголема моќност и двоен век на траење** кои создадат доверливо LI-Ion решение за вашите алати.
За прв пат со 3 годишна гаранција на батеријата.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 2.96 кг
Димензии(пакет) 44 × 35.1 × 12.7 cm
Платформа

Технологија

Бренд