18V Ударен одвртувач 1/4 2×1.5Ah V20

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

11,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 1.5 Ah
Механички брзини 1
Максимален вртежен момент 165 Nm
Број на вртежи 2800 rpm
Број на удари 3100 bpm
Прифат на алат 1/4
Максимална големина на штраф M12
Тежина 1.4 Kg
Тежина со батерија Kg
Должина mm
Висина mm
Ширина mm
EAN: 5035048723920 SKU: SFMCF800C2K-QW Категории: ,

Опис

Ударен одвртувач со напон од 18V и прифат 1/4″. Доаѓа во куфер со полнач и 2×1.5Ah батерии.

Моќен мотор за оптимален пренос на моќност за работа со навртување или дупчење, со максимален вртежен момент до 165Nm. Променлива брзина до 2800rpm вртежи во минута за оптимално прилагодување на материјалот и дијаметарот на дупчење. Индикатор на батеријата кој го означува статусот на полнење на батеријата. Компактна конструкција и ергономски дизајн со голема гумена облога кои овозможуваат зголемена удобност при работа. Поседува интегрирана LED светилка со време на осветлување од 20 секунди по запирање на моторот која овозможува подобрена видливост на работното место.

Дупчалката/одвртувачот е дел од новата генерација батерии Stanley Fatmax V20.

Дополнителни Информации

Платформа

Бренд