18V XR Сет полнач 4А и 3x5Ah батерии

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

24,990 ден

Има Залиха

Опис

Сет од брз полнач DCB1104 и 3 батерии 18V од 5Ah.

Полначот може да се користи за 10,8V, 14,4V и 18V XR Li-Ion лизгачки батерии од DEWALT, полни со 4A. Интелигентниот полнач ја регулира струјата на полнење според типот на батеријата за да го максимизира животниот век на батеријата.

Батерија со врвни електрични карактеристики и без мемориски ефект при полнењето. Интегрирана заштита од прегревање, преоптоварување и длабоко празнење со што се гарантира долг век на користење на батеријата. Има и LED индикатор за моменталниот капацитет на батеријата. Компатибилна е со сите алати од 18V XR серијата.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 2.594 кг
Димензии(пакет) 1 × 1 × 1 cm
Платформа

Бренд