2x18V Косилка за трева 2x4Ah 51cm 40L V20

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

36,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 2×18 V
Ширина на сечење 51 cm
Број на вртежи 2600 rpm
Дијаметар на конец / mm
Капацитет на садот за трева 40 L
Број на подесиви висини на сечење 5
Висина на сечење 57 mm
Тежина 17 Kg
Должина / mm
Висина / mm

Опис

Косилка за трева со напон 2x18V и ширина на сечење 48cm. Доаѓа со 2x4Ah батерии.

Технологија на мотор без четкици со подобрена енергетска ефикасност и подолго време на работа. Ултранискиот профил е дизајниран да ги коси тешко достапните области без голем напор и замор на корисникот. Поседува голема корпа од ткаенина за собирање трева со капацитет од 40L. Цврста и издржлива конструкција на преклопната рачка што овозможува лесен транспорт и складирање на косилката. Ергономски дизајнирана мека рачка за зголемена удобност при работа и 5 нивоа за висинско подесување на сечење 25-31-38-47-57mm.

Косилката е дел од новата генерација батерии Stanley Fatmax V20.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 23.7 кг
Димензии(пакет) 88 × 63 × 40 cm
Платформа

Бренд