2x18V Косилка за трева 53cm 67L без опрема

Категорија SKU: DCMWSP156N-XJ

39.990,00 ден

На залиха

Опис

DEWALT 2x18V Косилка за трева 53cm 67L – без опрема

Високо ефикасен систем за сечење со двојни ножеви, чиј дизајн овозможува постигнување на продолжено време на работа и зголемени перформанси на сечење.
Ножеви со ширина на сечење од 53 cm и мотор без четкички опремен со функција за автоматско мерење на оптоварување со тоа што ќе ве предупреди кога косилката користи зголемена моќност за да сече поцврста трева.
Време на работа до 64 минути. Идеален за тревници до 1340 m2.

Оваа косилка обезбедува брза, ефикасна работа, без издувни гасови или директни емисии, опремена е со двојна кутија за 2 батерии 18V XR со капацитет на секоја од 8,0 Ah.
Опремена е и со приклучок за мулчирање за природно ѓубрење на тревниците, како и 2 сечила за оптимизирање на функцијата на мулчирање, заедно со мрежеста корпа од 67 l.
Нејзиниот ергономски дизајн, кој вклучува функција за прилагодување на висината заедно со едноставна рачка за преклопување со еден допир, ви обезбедува лесно маневрирање.
Оваа косилка се продава како основна единица, батериите и полначот се продаваат одделно.

Други функции:
– Практичната LED контролна табла обезбедува информации за состојбата на батеријата, проблемите со системот за косење и наближувањето на крајот на работниот век на ножевите.
– Системот за контрола на рачката со еден допир овозможува брзо повлекување и преклопување за лесно складирање.
– Изберете го вашето идеално темпо на одење со променлива брзина на погонот на задните тркала.
– Систем за прилагодување на висината во една точка со 6 позиции за сечење, од 25 mm до 102 mm

Влчучува:
(1) Сет од 2 сечила за косилка

 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 34 кг
Димензии (пакет) 60,5 × 98 × 38 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048809235