2x54V Стабилна пила 305mm FLEXVOLT 2x6Ah

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

109,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Напон 54 V
Капацитет на батерија 6 Ah
Дијаметар на пилата 305 mm
Прифат на пилата 30 mm
Број на вртежи 3800 rpm
Аголно наклонување на пилата 49 °
Аголна ротација на пилата 60/50 °
Сечење при 90°/45° ( В x Ш ) 63×268 mm
Сечење при 90°/90° ( В x Ш ) 110×303 mm
Сечење при 90°/90° ( В x Ш ) / mm
Сечење при 45°/90° ( В x Ш ) 112×211 mm
Сечење при 45°/90° ( В x Ш ) / mm
Сечење при 45°/45° ( В x Ш ) / mm
Максимална длабина на пресек 170 mm
Длабочина на сечење при 90° / mm
Длабочина на сечење при 45° / mm
Димензии на масата / mm
Отсекување од десно / mm
Отсекување од лево / mm
Тежина 25.5 Kg
Тежина со батерија 27.5 Kg
Длабина 470 mm
Должина 770 mm
Висина 396 mm
EAN: 5035048644256 SKU: DHS780T2A-QW Категории: ,

Опис

Стабилна пила со напон 2x54V и дијаметар на пила 305mm. Доаѓа со 2x6Ah FLEXVOLT батерии и полнач.

Моќен мотор 2x54V кој обезбедува доволно енергија и време на работа за тешки градежни активности. Извонредни перформанси на сечење и на мали профили и големи градежни профили до 110x303mm. Адаптер за напојување кој овозможува поврзување со главното напојување. Долготрајна прецизност и квалитет во изработката на разни елементи како маси, огради и слично. Лесно менување контроли и агли што ја прават алатката брза и едноставна за менување од една во друга функција. Компактните и лесни дизајнерски карактеристики на пилата со огромен капацитет, овозможуваат лесен транспорт. Поседува индикатор за сечење линија на сенка XPS кој обезбедува брзо и прецизно порамнување на сечилото додека го осветлува работното парче без дополнителни прилагодувања.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 36.112 кг
Димензии(пакет) 82.5 × 61 × 52 cm
Платформа

Технологија

Бренд