54V Кружна пила 190x30mm без опрема

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

29,999 ден 32,999 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 54 V
Капацитет на батерија / Ah
Дијаметар на пилата 190 mm
Прифат на пилата 30 mm
Број на вртежи 5800 rpm
Аголно сечење до 57 °
Длабочина на сечење при 90° 61 mm
Длабочина на сечење при 90° со шини / mm
Длабочина на сечење при 45° 43 mm
Длабочина на сечење при 45° со шини / mm
Тежина 3.7 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 355 mm
Висина 245 mm

Опис

Кружна пила со напон 54V и дијаметар на диск 190mm, без опрема.

Моќен мотор без четкици што овозможува одлични перформанси и продолжено работно време. Кружна пила за општа намена-пресекување и закосување на дрво и други градежни материјали. Променливо прилагодување на аголот на сечење до 57° и длабочина до 61mm. Стабилна конструкција со ниски вибрации и дополнителна рачка за посигурна работа со 2 раце. Вентилаторот за прашина ја чисти прашината и остатоците од сечениот материјал, а вграденото LED светло овозможува подобрена видливост на работната површина. Поседува водечка шина компатибилна за брза и лесна употреба со системот на водечки шини од DeWalt.