54V Реципрочна пила FLEXVOLT 2x9Ah

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

59,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 54 V
Капацитет на батерија 9 Ah
Движења во минута 0-3000 spm
Висина на движење 29 mm
Аголно сечење до / °
Сечење во дрво до 300 mm
Сечење во метал до 130 mm
Сечење во PVC до 160 mm
Сечење на обоени метали до / mm
Тежина 3.54 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина 455 mm
Висина 175 mm
Ширина / mm
EAN: 5035048736685 SKU: DCS389X2-QW Категории: ,

Опис

Реципрочна пила со напон 54V FLEXVOLT. Доаѓа во куфер со 2x9Ah батерии и брз полнач.

Мотор без четкици за продолжено работно време, доверливост и издржливост. Реципрочната пила има интелигентен активирач со променлива брзина и прекинувач за заклучување. Стегач на сечилото без клуч кој овозможува менување без дополнителни алати.

Поседува интегрирана LED светилка која овозможува подобрена видливост на работното место и ергономска рачка со гумена обвивка која обезбедува врвна удобност на корисникот при користење.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 10.253 кг
Димензии(пакет) 44.3 × 33.1 × 30.5 cm
Платформа

Технологија

Бренд