Click-Torque X 1 момент клуч со приклучни алатки, 2,5-25 Nm 9x12x2,5-25

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

13,990 ден

Нема Залиха

EAN: 4013288193773 SKU: 05075651001 Категории: , БРЕНД:

Опис

Torque Adjustable Zyklop Metal Switch Torque

Високопрецизен момент  клуч Click-Torque со робустен, непогрешлив дизајн на Wera. Лесно се поставува и поправа зададената вредност. Кога ќе се достигнат вредностите на скалата, кликовите што може да се слушнат и почувствуваат го олеснуваат безбедното поставување на саканата вредност на вртежниот момент. Цврстиот механизам за ослободување обезбедува звучен и тактилен сигнал за ослободување кога ќе се достигне поставениот вртежен момент. За затегнување од десната страна (контрола на вртежниот момент во насока на стрелките на часовникот) и со механизам за реверзибилно заклучување со 45 заби.

DIN EN ISO 6789-1:2017-07

Технички податоци

– Опсег на вртежен момент: 10 → 25 Nm

– Форма на погон: уметоци 9×12 mmт

– Големина на прифат 9×12 mm

– Тип: X1 клик

– Вкупна должина: 280 mm

– Точност: ±4%

– Поделба на скала: 0,1  Nm

Дополнителни Информации

Бренд