Полнач за акумулатори и стартер 12-24V 435A

Категорија SKU: THOR650

31,990.00 ден

Само 2 останати на залиха

Опис

Полначот  Awelco THOR 450, 650, 750 со функција BOOSTER е професионален полнач опремен со функциа за брз старт  од професионална класа.  Ова е машина e на професионално ниво која може да ја врши и функцијата на стартер, таа е всушност опремена со  системот за брз старт.

Овој производ е идеален за полнење на батерии   од 12/24V   10/1600Ah

Може да се постават  9 работни позиции!

Опремен со термостатска заштита за заштита од кратки споеви и инверзии на поларитетот.

Се испорачува со  далечински управувач.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 29 кг
Димензии (пакет) 45 × 30 × 83.5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 8004386753101