18V Аголна брусилка со плосната глава 125mm

Категорија SKU: DCG405FN-XJ

17,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Аголна брусилка со плосната глава, напон од 18V и дијаметар на диск 125mm. Без опрема.

Ергономски дизајн со странична рачка со 2 позиции која нуди поголема удобност и контрола. Електронската сопирачка брзо го запира вртењето кога ќе се ослободи прекинувачот, а електронската спојка ја намалува реакцијата на повратен удар во случај на застој при работа. Плосната глава на брусалката овозможува пристап до повеќе тесни и недостапни места. Мрежестата заштита штити од навлегување прашина во моторот.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 2.37 кг
Димензии (пакет) 37.5 × 16 × 12.5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048665558