18V Ударен одвртувач 1/2 2x5Ah 1396/1898Nm

Напон на батерија:18 V
Капацитет на батерија:5 Ah
Механички Брзини:4
Број на вртежи:0-2300 rpm
Број на удари:2200 bmp
Прифат на алат:1/2 "
Макс. големина на страф:24 M

37,990.00 ден 44,990.00 ден

На залиха

Опис

Ударен одвртувач со напон од 18V и прифат 1/2″. Доаѓа во куфер со полнач и 2x5Ah батерии.

Целосно нов 18V компактен XR одвртувач со моќен мотор без четкици и ладење со вентилатор, постигнувајќи вртежен момент од 1396Nm, а првите удари до 1898Nm. Има 2200bpm удари во минута и 4 можни брзини 0-650/1040/2300rpm и режим за прецизно работење PRECISION WRENCH 0-820rpm за да се спречи прекумерно затегнување, за дополнителна корисничка контрола. Ергономска гумена рачка и прекинувач за поголема удобност и максимална контрола при работење.

Поседува интегрирана светло бела LED диода за подобрена видливост и компактен дизајн кој со своите димензии од 223мм должина и 2,9кг тежина овозможува лесен пристап до тешко достапни области за работа.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 7.1 кг
Димензии (пакет) 44.5 × 34 × 16 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048743362