18V XR Сет полнач 4А и 2x2Ah батерии

Категорија SKU: DCB1104D2-QW

12,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Сет од брз полнач DCB1104 и 2 батерии 18V од 2Ah.

Полначот може да се користи за 10,8V, 14,4V и 18V XR Li-Ion лизгачки батерии од DEWALT, полни со 4A. Интелигентниот полнач ја регулира струјата на полнење според типот на батеријата за да го максимизира животниот век на батеријата.

Батерија со врвни електрични карактеристики и без мемориски ефект при полнењето. Интегрирана заштита од прегревање, преоптоварување и длабоко празнење со што се гарантира долг век на користење на батеријата. Има и LED индикатор за моменталниот капацитет на батеријата. Компатибилна е со сите алати од 18V XR серијата.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 1.3 кг
Димензии (пакет) 1 × 1 × 1 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048790021