Ласер вкрстено линиски црвен сноп 12V 20m TSTAK

Категорија SKU: DCE088D1R-QW

19,990.00 ден 22,990.00 ден

Само 2 останати на залиха

Опис

Само нивелирачки, вкрстено линиски ласер за нивелација кој проектира една хоризонтална и една вертикална линија. Работи на 12V батерија и има работен опсег од 20m и 50m со детектор и точност од +/- 3mm @ 10m. Само нивелирање до 4° и IP65 заштита од прашина и млазови вода од сите страни. Има интегриран 1/4″ и 5/8″ трипод приклучок и заклучување на ласерските леќи за безбеден транспорт. Доаѓа со една батерија од 12V со капацитет од 2Ah, брз полнач, штипка со метал за магнетно прицврстување или закачување на ласерот, очила за засилување на видливоста на ласерскиот сноп, плочка за детекција на снопот со мерки и TSTAK транспортен куфер.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4.01 кг
Димензии (пакет) 46 × 16 × 33 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048489581