Верижна пила 1800W 40cm

Категорија SKU: CS1840-QS

10.290,00 ден

Нема на залиха

Опис

Верижна пила со влезна моќност 1800W и должина на меч 40cm.

Моќен мотор во комбинација со брзина на вртење на ланецот од 12,5m/s и инстант сопирачка со автоматско запирање за помалку од 0,15 секунди, за висока безбедност. Има резервоар со широк отвор за лесно полнење масло без ризик од истурање. Систем против вибрации кој овозможува максимална контрола и удобно користење на пилата и систем за постојано подмачкување на ланецот за да се спречи негово прегревање и да се постигне поефикасно сечење.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 5,55 кг
Димензии (пакет) 50,4 × 20,2 × 26,2 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048627846