Апарат за заварување INVERTOR TIG/MMA 200А TIG HF DC PULSE

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

52,999 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезен напон 1Phx230 Volt
Осигурувач 16 Amp
Инсталациона моќност 5.0 Kw
Напон на отворено коло 65 Volt
Електроди кои се користат 1.6-5.0 mm
Опсега на струја на заварување TIG 5-200/60% Amp
Опсега на струја на заварување MMA 160@60% Amp
Работен циклус 200@60% Amp
Димензии 620x375x420 mm
Тежина 4.5  Kg
EAN: 8004386581957 SKU: TIG200-I-HF-DC Категории: ,

Опис

Инверторски апарат за заварување TIG 200 Amp со високофреквентно стартување, со еднонасочна струја и со пулсна функција.
Погоден е и за заварување (MMA) на рутилна, базична, не’рѓосувачки челик и електроди од леано железо.
Може да се користи (TIG) со различни видови материјали како челик, нерѓосувачки челик и бакар. Главните карактеристики се:
Складирање на параметрите за заварување, лесно палење на лакот благодарение на режимот HF и 2T / 4T (при TIG заварување),
пулсирање (при TIG заварување). можете да ги прилагодите функциите преку предниот панел.

Дополнителни Информации

Платформа

Технологија

Бренд