Полнач за акумулатори и стартер 12-24V 435A

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

31,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезен напон 1Phx230 Volt
Моќност 2,5/11 Kw
Номинален напон на батеријата 12/24 V
Просечна струја на полнење 50 A
Ефективна струја за полнење 80/89 A
Позиции за полнење 9+9
Зголемена струја 435/330 A 0V
Зголемена струја 290/220 A 1V
Капацитет на батеријата 40/120, 1500/1440 Ah/min
Тежина 29.0 Kg
EAN: 8004386753101 SKU: THOR650 Категории: ,

Опис

Полначот  Awelco THOR 450, 650, 750 со функција BOOSTER е професионален полнач опремен со функциа за брз старт  од професионална класа.  Ова е машина e на професионално ниво која може да ја врши и функцијата на стартер, таа е всушност опремена со  системот за брз старт.

Овој производ е идеален за полнење на батерии   од 12/24V   10/1600Ah

Може да се постават  9 работни позиции!

Опремен со термостатска заштита за заштита од кратки споеви и инверзии на поларитетот.

Се испорачува со  далечински управувач.

Дополнителни Информации

Платформа

Бренд