Полнач на акумулатори 12/24V 12,2A

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

4,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезен напон 1Phx230 Volt
Абсорбирана Моќност 190 W
Номинален напон на батеријата 12/24 V
Просечна струја на полнење 9.8 A
Ефективна струја за полнење 12.2 A
Позиции за полнење 2
Капацитет на батеријата 150 Аh
Тежина 4.7 Kg
EAN: 8004386712009 SKU: ENERBOX15 Категории: , ,

Опис

Практичен и компактен полнач за батерии ENERBOX 15 од Awelco за батерии од 12/24V со капацитет од 20-150 Ah, едноставен и сигурен за хоби употреба, со термостатска заштита и заштита од обратен поларитет. Практично за носење благодарение на неговата тежина од 4,7 кг.

Дополнителни Информации

Платформа

Бренд

Може да ве интересира…