Полнач на акумулатори 6/12V 8,7A

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

3,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Влезен напон 1Phx230 Volt
Абсорбирана Моќност 115 W
Номинален напон на батеријата 6/12 V
Просечна струја на полнење 7 A
Ефективна струја за полнење 8.7 A
Позиции за полнење 2
Капацитет на батеријата 100 Аh
Тежина 4.50 Kg
EAN: 8004386711507 SKU: ENERBOX10 Категории: , ,

Опис

Полнач на акумулатори 6/12 V, има термичка заштита, заштита од обратен поларитет и можност за префрлување брзо/бавно полнење. Опремен со индикатор-амперметар. Идеален за полнење на запечатени батерии (AGM) и батерии со течен електролит, на скутери и мотоцикли, со капацитет помеѓу 15-100Ah. WET батерија: оловна батерија со течен електролит кој се состои од раствор на вода (H2O) и сулфурна киселина (H2SO4) Овие батерии се најкористени во автомобилскиот сектор.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 4.4 кг
Димензии(пакет) 26 × 26 × 15.5 cm
Платформа

Бренд

Може да ве интересира…