Полнач на акумулатори 12/24V 12,2A

Категорија SKU: ENERBOX15

4.990,00 ден

На залиха

Опис

Практичен и компактен полнач за батерии ENERBOX 15 од Awelco за батерии од 12/24V со капацитет од 20-150 Ah, едноставен и сигурен за хоби употреба, со термостатска заштита и заштита од обратен поларитет. Практично за носење благодарение на неговата тежина од 4,7 кг.

Дополнителни информации

Платформа

Бренд

EAN: 8004386712009