Стабилна пила за неметали 1600W 250×25.4mm 95mm

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

99,990 ден

Нема Залиха

Карактеристики

Влезна моќност 1600 W
Број на вртежи 4200 rpm
Дијаметар на дискот 250 mm
Макс. пресек 610 mm
Макс. длабина на сечење 95 mm
Прифат на дискот 25.4 mm
Движење на материјалот да
Тежина 32 Kg
Должина 860 mm
Висина / mm
Длабина 690 mm
EAN: 5035048144978 SKU: D24000-QS Категорија:

Опис

Стабилен отсекувач со водено ладење за керамика, гранит и мермер. Има капацитет на должински пресек на материјалот до 610mm и максимална висина на пресек до 95mm. Содржи систем на лизгање на материјалот изработен од не рѓосувачки материјал и систем за потопување на пилата со предефинирани агли од 45 / 22.5 степени. Има водна пумпа и сад за собирање на водата и отпадоците од сечењето.

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 46.3 кг
Димензии(пакет) 92 × 74 × 52 cm
Платформа

Бренд