12V Ударен одвртувач 1/4 Brushless без опрема

8,490.00 ден

Само 2 останати на залиха

Опис

DEWALT Ударен одвртувач 12V со прифат 1/4 без опрема

Новите алатки и батерии од 12 V се 100% компатибилни со вашите алатки од 10,8V
Ефикасниот мотор без четкички обезбедува високи перформанси и го продолжува животниот век на алатот.
36 mm пократок дизајн од претходната генерација, што ви овозможува прецизна работа во потесни простори.
Само 0,68 кг (само за алат) и 30% повеќе време на работа.

Вртежниот момент до 8 Nm ви овозможува примена во разни апликации за навртување и одвртување. Спојката од 16 позиции ви овозможува да изведувате прецизни, повторливи апликации. Брзо ослободување и промена на битови за операција со една рака.


 

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 0.94 кг
Димензии (пакет) 22.5 × 8 × 14.5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048731802