18/12V Мултиволт ласер 3x360 зелен сноп 35m TSTAK

Категорија SKU: DCE089D1G18-QW

41.990,00 ден 49.990,00 ден

На залиха

Опис

Првиот линиски ласер компатибилен со 18V и 12V XR батериите на Dewalt. Исто така, како новина доаѓа и уникатното фино подесување кое им овозможува на корисниците брзо и прецизно да ги прилагодат вертикалните снопови што додава на прецизност и продуктивност. Доаѓа со зелен сноп за подобра видливост, прецизност од +/- 3 mm на 10 метри и заштитен рејтинг IP54. Гумено и заштитено куќиште кое ви овозможува употреба и во најтешките услови и околини за работа. Има вграден трепкачки режим на работа за мануелна употреба. Пулсирачки режим за можност на детекција со соодветен детектор кој не е вклучен во пакувањето на производот. Опција за заклучување на ласерот за заштита при транспорт. Индикатор за наполнетост на батеријата.

Доаѓа во TSTAK куфер со батерија од 18V и 2Ah капацитет, универзален полнач, држач со магнет и плочка за таргетирање.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4,55 кг
Димензии (пакет) 43,6 × 35 × 18 cm
Платформа

,

Бренд

EAN: 5054905288563