18V Аголна брусилка 125mm FVA 2x5Ah POWERSTACK

 • Брза Испорака

  Добијте ги производите за рекордно време
 • Едноставен Поврат

  Политика на поврат, за безбедно пазарување
 • Секогаш Автентични и Оригинални

  Нудиме само производи со 100% проверено потекло
 • Безбедно Пазарување

  Вашите податоци се безбедни во секој момент
 • ДДВ

  "Изразената цена е со вклучен 18% ддв"

37,990 ден 42,990 ден

Има Залиха

Карактеристики

Напон 18 V
Капацитет на батерија 5 Ah
Дијаметар на диск 125 mm
Навој на вретено M14
Број на вртежи 9000 rpm
Тежина 1.81 Kg
Тежина со батерија / Kg
Должина / mm
Висина / mm
Ширина / mm
EAN: 5035048806647 SKU: DCG409H2T-QW Категории: ,

Опис

Аголна брусилка со напон од 18V и дијаметар на диск 125mm, доаѓа со две батерии од најновата технологија POWERSTACK од  5Аh, полнач и куфер. Технологијата на мотор без четки обезбедува подобра енергетска ефикасност што овозможува подолго време на работа и подолг работен век на брусилката. Електронска сопирачка – брзо го запира дискот кога прекинувачот е исклучен, а електронската спојка ја намалува реакцијата на повратен удар во случај на застој.

Поголема моќност и ефикасност со батериите POWERSTACK.

Електронски мек старт за поконтролирано стартување.

Заштитна мрежа која спречува навлегување на прашина во моторот.

Странична рачка во 2 позиции.

 

Дополнителни Информации

Тежина(бруто) 6.471 кг
Димензии(пакет) 44.2 × 33.6 × 16.2 cm
Платформа

Технологија

Бренд