54V FLEXVOLT брусилка 125mm, 2x6Ah

Категорија SKU: DCG418T2-QW

53.990,00 ден

На залиха

Опис

FLEXVOLT аголна брусилка со напон 54V и дијаметар на диск 125mm. Доаѓа со 2x6Ah батерии, полнач и куфер.

Моќен мотор без четкици кој овозможува подобрени перформанси при тешки апликации, а батеријата 54V FLEXVOLT обезбедува дополнителна максимална моќност. Поседува електронска сопирачка која брзо го запира дискот кога прекинувачот е исклучен, а електронска спојка ја намалува реакцијата на повратен удар во случај на застој или силно притискање. Мрежестиот капак над отворите за довод на воздух го ограничува внесот на прашината во моторот. Ергономски дизјан со гумена обвивка која обезбедува зголемена удобност при работа и странична рачка со 2 позиции која нуди поголема контрола.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 7,68 кг
Димензии (пакет) 44,1 × 16,4 × 33,2 cm
Платформа

Технологија

Бренд

EAN: 5035048734391