18V Аголна дупчалка TSTAK без опрема

Категорија SKU: DCD740NT-XJ

18,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Аголна дупчалка со напон 18V и 2 механички брзини. Доаѓа во TSTAK куфер, без опрема.

Составена од метални запчаници под прав агол за ефикасен пренос на енергија и подолг животен век на алатот. Компактен футер со прифат до 10mm со автоматско заклучување за брза и лесна промена на битови. Аголната дупчалка има мотор со ладење со вентилатор со високи перформанси за максимална моќност и издржливост.

Компактна конструкција и ергономски дизајн со гумена облога кои овозможуваат зголемена удобност при работа. Поседува интегрирана LED светилка со одложено осветлување која овозможува подобрена видливост на работното место.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 3.6 кг
Димензии (пакет) 43.8 × 33 × 16.5 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048554968