18V Ударен одвртувач 1/2 2x5Ah 406/610Nm

Напон на батерија:18 V
Капацитет на батерија:5 Ah
Механички Брзини:3
Број на вртежи:0-2500 rpm
Број на удари:3550 bmp
Прифат на алат:1/2 "
Макс. големина на страф:М20 M

25,990.00 ден 31,990.00 ден

Нема на залиха

Опис

Ударен одвртувач со напон од 18V и прифат 1/2″. Доаѓа во куфер со полнач и 2x5Ah батерии.

Целосно нов 18V компактен XR одвртувач со моќен мотор без четкици и ладење со вентилатор, постигнувајќи вртежен момент од 406Nm, а првите удари до 610Nm. Има 3550bpm удари во минута и 3 можни брзини во распон од 0-2500rpm. Ергономска гумена рачка и прекинувач за поголема удобност и максимална контрола при работење.

Поседува интегрирана светло бела LED диода за подобрена видливост и компактен дизајн кој со своите димензии од 125мм должина и 1,1кг тежина овозможува лесен пристап до тешко достапни области за работа.

Дополнителни информации

Тежина (бруто) 4.566 кг
Димензии (пакет) 44 × 35 × 12 cm
Платформа

Бренд

EAN: 5035048743836